Transport drogowy materiałów niebezpiecznych w cysternach

6 marca 2019 Wyłączono Przez administrator

Cel pracy
Wprowadzenie

Rozdział 1.
Charakterystyka materiałów niebezpiecznych

Rozdział 2
Akty prawne, obowiązujące przy przewozie materiałówniebezpiecznych

3.1 Uwarunkowania prawne bezpieczeństwa transportu materiałów niebezpiecznych
3.2 Umowa ADR
3.3 Rozporządzenie CLP
3.4 Przewóz towarów niebezpiecznych wg Konwencji CMR
3.5 Nowelizacje umowy europejskiej, dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach

Rozdział 3.
Obowiązki podmiotów realizujących przewóz

4.1 Nadawca
4.2 Przewoźnik – kierowca
4.3 Odbiorca
4.4 Napełniający
4.5 Operator kontenera-cysterny i cysterny przenośnej
4.6 Rozładowca, nowy uczestnik przewozu, wprowadzony przez nowelizację ADR
4.7 Szkolenie ogólne kierowców, wymagane dokumenty
4.8 Doradca ADR
4.9 Kontrola administracyjna

Rozdział 4.
Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach

5.1 Przewóz w cysternach
5.2 Oznakowanie pojazdów
5.3 Zasady załadunku, transportu i rozładunku paliw płynnych
5.4 Dokumenty, wymagane przy transporcie według umowy ADR

Rozdział 5.
Jak w praktyce dobrać cysternę do przewozu materiałów niebezpiecznych

6.1 Wymagania dla cystern
6.2 Wymagania stateczności cystern (regulamin 111)
6.3 Cysterny – budowa i konstrukcja

Rozdział 6.
Identyfikacja przyczyn powstawania zagrożeń w transporcie materiałów niebezpiecznych

Podsumowanie

Wykaz literatury